Aribert Heim: Doktor Śmierć z obozu Mauthausen

Był jednym z najgorszych oprawców w historii obozu Mauthausen. Miły, sympatyczny potwór, prawdziwy rzeźnik. Historia Ariberta Heima została przedstawiona w dokumencie z cyklu "Hitlerowska machina śmierci". Materiał będzie można obejrzeć już w środę 27 stycznia na antenie Polsat Doku.

Jest jesień 1941 roku. Młody austriacki lekarz zostaje wysłany do obozu koncentracyjnego Mauthausen. Po sześciu tygodniach ma już na swoim sumieniu setki ludzkich istnień. To Aribert Heim, zwany "Doktorem Śmierć" lub "Rzeźnikiem z Mauthausen", jeden z najgorszych oprawców w historii tego obozu.

Jak doszło do tego, że wyglądający na wesołego i miłego człowieka Austriak stał się potworem, prawdziwym rzeźnikiem, który wykorzystywał w swoich eksperymentach więźniów?

Dokument opowiada o losach człowieka, wielkiego wielbiciela Adolfa Hitlera, który nigdy nie odpowiedział za popełnione zbrodnie. Jego przemoc była skażona największą perwersją.

Reklama

Odcinek z cyklu "Hitlerowska machina śmierci", poświęcony "Doktorowi Śmierć z Mauthausen", zostanie wyemitowany w środę 27 stycznia o godz. 22 na antenie Polsat Doku.


INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy