Bieg Flagi 2016. Państwowe święto na sportowo

Dzielnica Żoliborz w Warszawie zaprasza 2 maja, w dniu Święta Flagi, na piknik pod nazwą "Majówka pod flagą biało-czerwoną". To już czwarta edycja wydarzenia. Imprezę objął patronatem Minister Obrony Narodowej. W ramach sportowej części majówki odbędzie się Bieg Flagi 2016. W tym roku uczestnicy przebiegną po terenie Cytadeli i uliczkami Żoliborza oficerskiego.

Bieg flagi ma na celu uczczenie Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, a także promocję miejsc pamięci Dzielnicy Żoliborz i upowszechnianie biegania.

Trasa biegu na 10 km

Bieg odbędzie się na oznakowanej trasie o nawierzchni asfaltowej i betonowej, na którą składają się trzy okrążenia prowadzące przez teren i wokół Cytadeli Warszawskiej. Trasa w zdecydowanej większości prowadzi ulicami, oznakowana co 1 km.

Bieg odbędzie się przy ograniczonym i częściowo zamkniętym ruchu  kołowym, pieszym i rowerowym.

Limit czasu na pokonanie dystansu wynosi 70 minut.

Dystans

- Bieg uliczny na dystansie 10 000m. Trasa posiada atest dokonany przez organizatora przy pomocy skalibrowanego sprzętu do pomiaru odległości. Pomiar trasy z dokładnością do 0.1% (10m).
- Nordic Walking na dystansie ok. 3300m. Zasady zgłoszenia, opłaty i świadczenia identyczne jak w przypadku biegu na 10km.
- Bieg Dzieci na dystansie 100m. W biegu udział biorą dzieci w wieku przedszkolnym. Zgłoszenia nie są wymagane; nie będzie prowadzony pomiar czasu. Pierwsze 300 dzieci na mecie otrzyma medale.

Reklama


Pomiar czasu

Elektroniczny, oparty na technologii RFID. Dla każdego zawodnika liczony czas brutto i netto. SMS z wynikiem wysyłany na numer telefonu podany przy zgłoszeniu internetowym.

Program imprezy

12.00 - 17.00 Majówka pod Flagą Biało-Czerwoną na terenie Cytadeli,
14.00 - oficjale otwarcie imprezy,
14.35 - bieg dzieci w wieku przedszkolnym na 100 m (udział bez rejestracji),
14.50 - start biegu na 10 km i nordic walking,
16.20 - ogłoszenie wyników i wręczenie nagród.

Organizatorzy zwracają uwagę, że na teren Cytadeli nie można wjechać samochodem. Polecają dojazd metrem do Placu Wilsona, a nastepnie dojście pieszo lub dojazd autobusem 118 lub 185.

Jedyne wejście na teren Cytadeli to Brama Bielańska od strony Wisłostrady. Naprzeciw Bramy Bielańskiej znajduje się parking, ale organizatorzy zaznaczają, że jest na nim niewiele miejsc parkingowych. Dogodniejszym miejscem do zaparkowania samochodu są parkingi przy Centrum Olimpijskim.

Biuro zawodów będzie czynne od godziny 12.00. Od tej godziny można będzie odebrać numery startowe.

Przy biurze zawodów znajda się namioty-szatanie oraz depozyt, w którym przed startem będzie można zostawić torby z rzeczami osobistymi.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama