Tajemnicze bańki plazmy pojawiły się nad piramidami. To przełomowe odkrycie

Nietypowe zjawisko równikowe zostało zaobserwowane z powierzchni Ziemi po raz pierwszy w historii badań. Choć tzw. "bąbelki plazmy" nie są niczym nowym, to ich obserwacja z innej perspektywy ujawniła wyjątkową tajemnicę, która dotyczy miejsca ich gromadzenia.

Bąbelki plazmy nad piramidami. Jak wpływają na życie na Ziemi?

Zaawansowany technologicznie chiński radar wykrył niewidoczne bańki kosmiczne, zwane także bąbelkami plazmy, nad Wielkimi Piramidami w Gizie. Są to gorące kieszenie przegrzanego gazu, które tworzą się na niskich szerokościach geograficznych, zwykle po zachodzie słońca. Nadal są słabo poznane, a biorąc pod uwagę, że wpływają na połączenie Ziemi z kosmosem, ważne jest, aby wiedzieć o nich, jak najwięcej.

Odkrycie ogromnej bańki plazmy nad Egiptem nie jest samo w sobie wielką nowiną. Dziesiątki takich bąbelków plazmy powstaje co roku nad tym konkretnym regionem. Interesujące jest to jednak, skąd bańka została zaobserwowana. Obserwacje są zwykle przeprowadzane z kosmosu, aby uzyskać globalny widok.

Reklama

Tym razem jednak obiekty zostały wykryte przez chińskich naukowców za pomocą badań prowadzonych z Ziemi. Po raz pierwszy chiński potężny radar jonosferyczny dalekiego zasięgu (LARID) znajdujący się na wyspie Hajnan wykrył bąble plazmy nad Wyspami Midway oraz właśnie nad piramidami starożytnego Egiptu.

Uważa się, że pierwotne źródło bąbelków plazmy pochodzi z burzy geomagnetycznej, która miała miejsce prawie rok wcześniej, w listopadzie 2023 roku.

W jonosferze światło Słońca wybija z atomów elektrony, tworząc rozproszoną warstwę jonów. Jednak czasami tworzą się kieszenie o nieregularnej gęstości, czyli właśnie te bąbelki, co spowodowane jest nagłą utratą cząstek w jonosferze. Taka sytuacja ma swoje konsekwencje dla człowieka. Może to wpłynąć na komunikację radiową i satelitarną, zaburzając ją.

Dlatego poznanie bąbelków plazmy jest tak ważne, nawet dla prawidłowego funkcjonowania elektroniki na Ziemi. 

Bańka plazmy nad Gizą nie jest więc niczym nowym, ale obserwowanie zmian w czasie rzeczywistym w Chinach jest czymś niezwykłym. Naukowcy sugerują, że stworzenie sieci takich radarów, jak ten stworzony przez chińskich badaczy, mogłoby być rewolucyjne dla monitorowania tych wydarzeń.

Naukowców jednak ciekawi, dlaczego bąbelki pojawiły się w takim zagęszczeniu właśnie nad piramidami w Gizie.

Nauka nie jest w stanie wyjaśnić wszystkiego. Piramidy od zawsze fascynowały badaczy

Na badaniu bąbelków plazmy, ich procesu i powodów tworzenia się, a także szerokości geograficznych występowania, nauka się kończy. Pojawia się tu jednak pytanie, dlaczego akurat piramidy w Gizie, a nie inny obszar w tym mieście, albo inne miasto w Egipcie?

Naukowcy nie odpowiadają na to konkretne pytanie, ale już pojawiają się teorie fascynatów starożytności i wiedzy tajemnej, jaką zdaniem niektórych mieli posiadać budowniczowie piramid. 

Zdaniem fanów teorii spiskowych ani postawienie w tym miejscu piramid nie jest przypadkowe, ani pojawienie się tam bąbelków plazmy także nie jest przypadkiem. 

Odzwierciedlenie ułożenia piramid w Gizie według Pasu Oriona, czyli asteryzmu utworzonego przez trzy jasne gwiazdy, należące do gwiazdozbioru Oriona, niektórzy łączą to z gromadzeniem kosmicznej energii, właśnie za pośrednictwem bąbelków plazmy. 

Niedawny rezonans ujawnił także, że piramidy w Gizie poprzez swoją budowę mają możliwość koncentrować energię elektromagnetyczną w swoim wnętrzu. To także wiązane jest z pojawieniem się, a raczej z wykryciem, bąbelków plazmy właśnie w tym konkretnym miejscu. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: starożytny Egipt
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy