Reklama

Wszystkie drogi prowadzą do Sulejówka. Akcja w Święto Niepodległości

11 listopada, w Narodowe Święto Niepodległości, zapraszamy Was do wzięcia udziału w patriotycznej akcji RMF FM i Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. Tego dnia wszystkie drogi poprowadzić będą do Sulejówka. Reporterzy RMF FM z czterech stron Polski wyruszą szlakami odzyskania niepodległości do Muzeum Józefa Piłsudskiego.

11 listopada czterech reporterów RMF FM z czterech stron Polski ruszy o poranku do Muzeum im. Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. Kuba Kaługa z Pucka (północ), Adam Górczewski z Poznania (zachód), Maciej Pałahicki z Krakowa (południe) i Krzysztof Kot z okolic Lublina (wschód) podążać będę szlakiem miejsc związanych z walką o niepodległość.

Na każdym przystanku swojej trasy będą rozdawali słuchaczom "Niepodległościówki" - biało-czerwone ciastka - upieczone zgodnie z recepturą z początku XX wieku z typowo polskich produktów, m.in. miodu i jabłek. 

Sprawdźcie, gdzie się zatrzymają i jakie wydarzenia historyczne wiążą się z tymi miejscami. na stronie RMF FM poznacie szczegóły patriotycznej podróży przez Polskę.

Reklama

Po południu dziennikarze RMF FM dotrą do domu marszałka w Sulejówku.

"Mamy Niepodległą!"

W samym Muzeum im. Józefa Piłsudskiego obchody rozpoczną się o godz. 11. Wtedy też zostanie uruchomione stoisko w ramach akcji "Mamy Niepodległą!". Będziecie mogli m.in. wysłać do swoich bliskich unikatowe kartki pocztowe. Jedna z nich przedstawia banknot z Józefem Piłsudskim o nominale aż 5 milionów złotych. SZCZEGÓŁY NA STRONIE MUZEUM W SULEJÓWKU.

Będziecie też mogli zrobić sobie zdjęcie w legendarnej czapce maciejówce, spróbować wojskowej grochówki, a także sprawdzić, czy któryś z Waszych przodków służył w słynnych Legionach. Co więcej, rekonstruktorzy przeprowadzą pobór do Legionów (każdy będzie mógł zostać legionistą).

Każdy będzie też mógł obejrzeć dworek Milusin, w którym mieszkał marszałek Piłsudski.

Najdłuższa biało-czerwona!

Jedną z głównych atrakcji 11-listopadowej imprezy będzie bicie rekordu na najdłuższą polską flagę, którą opasany zostanie teren enklawy historycznej, gdzie mieszkał Józef Piłsudski.

Na miejscu nie zabraknie także ciastek "Niepodległościówek", które być może zapoczątkują nowy słodki zwyczaj świętowania naszej Niepodległości.

Tego dnia muzeum przekazany zostanie plakat - portret Józefa Piłsudskiego stworzony ze zdjęć słuchaczy RMF FM oraz zdjęć nadesłanych do muzeum w ramach akcji "Co na to Marszałek".

Ponadto hołd marszałkowi złoży kilkuset motocyklistów z Rocku Niepodległości.

Dzień zakończy wspólne śpiewaniem pieśni patriotycznych. Z tej okazji RMF FM przygotowało dla Was specjalny śpiewnik. Możecie go ściągnąć tutaj.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje