Epidemie to nic nowego. Z jakimi chorobami zmagano się w czasach PRL-u?

Izabela Rzepecka-Sarota

Oprac.: Izabela Rzepecka-Sarota

Największa epidemia ospy we współczesnej Polsce miała miejsce we Wrocławiu na początku lat 60.
Największa epidemia ospy we współczesnej Polsce miała miejsce we Wrocławiu na początku lat 60. Zakład Narodowy im. Ossolińskich we Wrocławiudomena publiczna

Spis treści:

  1. Czarna ospa we Wrocławiu
  2. Epidemie duru brzusznego występowały regularnie
  3. Polio siało postrach
  4. Dotkliwa epidemia grypy
  5. Odra zbierała żniwo
  6. Dziesiątki tysięcy zachorowań na świnkę

Czarna ospa we Wrocławiu

Epidemie duru brzusznego występowały regularnie

Polio siało postrach

Dotkliwa epidemia grypy

Odra zbierała żniwo

Dziesiątki tysięcy zachorowań na świnkę

Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?